Bezpieczeństwo na budowie zależy od jakości wykorzystywanych maszyn - Maszyny HDS

Bezpieczeństwo na budowie zależy od jakości wykorzystywanych maszyn

Praca przy realizacji różnego rodzaju inwestycji budowlanych nie należy z pewnością do najłatwiejszych. Wymaga przede wszystkim dużej wytrzymałości i siły fizycznej, a nierzadko także odpowiedniej, fachowej wiedzy, a w niektórych przypadkach nawet posiadania specjalistycznych uprawnień.

Te ostatnie muszą mieć fachowcy, do których zadań należy operowanie różnego rodzaju pojazdami i maszynami budowlanymi. Prawo zakłada, że tylko osoba po odpowiednim przeszkoleniu może siąść za kierownicą koparki, dźwigu lub innych tego typu urządzeń. Ma to przede wszystkim na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na ternie placu budowy.

Kwestia bezpieczeństwa na budowie zależy też od stanu technicznego danej maszyny. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie stanu technicznego w momencie, gdy przeprowadzana jest rejestracja UDT danego urządzenia. Szczególnie drobiazgowe kontrole przeprowadza się w momencie, gdy rejestracja windy załadowcze dotyczy używanych maszyn sprowadzanych zza granicy. To w takiej sytuacji mogą zostać wykryte usterki, które trzeba naprawić, by dana maszyna została dopuszczona do użytku. Z tego też powodu rejestracja windy samochodowe pojazdów nowych zazwyczaj przebiega znacznie sprawniej. W każdym wypadku trzeba jednak dbać o regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych. Pozwala to na znaczne zminimalizowanie ryzyka wystąpienia różnego rodzaju wypadków podczas przeprowadzania prac budowlanych.

Written by Kierownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *