Dwa podstawowe typy wind samochodowych - Maszyny HDS

Dwa podstawowe typy wind samochodowych

Mamy różnego rodzaju windy. Jedne służą do przewożenia ludzi, inne nazywamy towarowymi. To jednak jeszcze nie wszystkie spośród nich, bo można też wspomnieć o pewnych podestach, które też określane są mianem wind. Są to tak zwane windy samochodowe.

Są to platformy, na które to trafia samochód, albo w celu zaparkowania, czy też jego garażowania, ewentualnie kiedy to celem jest dostarczenie takiego samochodu w określone miejsce. Tego rodzaju windy to niejako podesty ruchome, czego jednak nie należy kojarzyć z platformami wynoszącymi ludzi na określoną wysokość. Taka winda to miejsce gdzie zatrzymuje się samochód i jest wynoszony na pewną wysokość, gdzie dalej może wjechać na przykład do garażu. Może też być tak, że taka winda prowadzi w dół  i również wówczas ów pojazd musi się znajdować na takim podeście ruchomym.

Przeważnie jednak winda samochodowa kojarzy się platformą, która to zamontowana jest przy innym pojeździe zdolnym przewieźć na przyczepie dany samochód. Wówczas to rezygnujemy z jego holowania, czy tym bardziej wykorzystania lawety. Nie rzadko mówimy tutaj o tylnej klapie, otwieranej równolegle do podłoża i opuszczanej na taką wysokość, by mogło na nią wjechać auto, które to po tym manewrze jest unoszone na taką wysokość by mogło wjechać, czy zostało wepchnięte do środka przyczepy. Niekiedy jednak takową windę samochodową stanowi odrębna, aczkolwiek przytwierdzona do pojazdu platforma, która to uruchamiana jest tylko wówczas kiedy to zachodzi taka okoliczność. Wówczas to chowana ona może być nieco powyżej podwozia, lub nawet w przyczepie. Czasami możemy tu mówić także o transporcie nawet kilku samochodów.

Written by Kierownik

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *