Jak wygląda egzamin na operatora HDS ? - Maszyny HDS

Jak wygląda egzamin na operatora HDS ?

Hydrauliczny dźwig samochodowy określany skrótem HDS, to urządzenie, które stosowane jest przy samochodach dostawczych i ciężarowych. Jego zadaniem jest ułatwienie, a czasami wręcz umożliwienie załadunku wyjątkowo ciężkiego towaru.

Obsługa dźwigów samochodowych wymaga odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji. Żeby móc sterować tego typu urządzeniami, należy ukończyć kurs operatora HDS. Wyposaży on kandydata w niezbędną wiedzę teoretyczną dotyczącą budowy i funkcjonowania urządzenia oraz praktyczne umiejętności jego obsługi. Program kursu na operatora HDS przewiduje szkolenie z zakresu obsługi wszystkich typów żurawi przenośnych wykorzystywanych w transporcie drogowym i dozorze technicznym.

Uprawnienia przyszłego operatora nie będą uzależnione od rodzaju udźwigu, zastosowanego wyciągu czy marki. Szkolenie stwarza uprawnienia do obsługi wszystkich przenośnych dźwigów hydraulicznych. Kurs kończy się złożeniem państwowego egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Wielu chętnych do zdobycia uprawnień zanim uda się na kurs, obawia się jak wygląda egzamin na operatora HDS. Tymczasem, ukończenie kursu daje pełną potrzebną wiedzę, która w zupełności wystarczy żeby osiągnąć pozytywny wynik.

suw5

Egzamin składa się z części teoretycznej, w której kursant wypełnia test odpowiadając na pytania dotyczące budowy dźwigu, jego funkcjonowania, przyjętych norm czy obowiązków operatora. Podczas części praktycznej należy wykazać się realną umiejętnością obsługi urządzenia. Uprawnienia można uzyskać nawet i dożywotnio.

Written by Kierownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *