Operator żurawia leśnego - Maszyny HDS

Operator żurawia leśnego

Las służy nam, ludziom, na wiele sposobów. Oprócz roli rekreacyjnej i wypoczynkowej jest źródłem bardzo cennego surowca – drewna. To właśnie dzięki niemu zimą jest nam ciepło w domach i z niego powstają meble do naszych mieszkań.

Dlatego właśnie tak ważne jest to, w jaki sposób drewno jest przygotowywane, przetwarzane oraz dostarczane do dalszej produkcji. Kusząca zatem może być praca jako operator żurawia leśnego. Po zdobyciu odpowiednich uprawnień można zacząć pracować przy wywózce drewna, trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że operator żurawi HDS ma przed sobą odpowiedzialne zadanie. Pojazdy HDS (Hydrauliczne Dźwigi Samochodowe) to urządzenia z przymocowanym tzw. żurawiem, dzięki którym możliwy jest załadunek i rozładunek wielkich towarów na samochód ciężarowy.

Osoba, która chce prowadzić taki pojazd, musi mieć prawo jazdy kategorii C oraz przejść odpowiednie szkolenia w zakresie obsługiwania żurawia. Dźwigi do drewna stosowego są przydatnymi maszynami, ale prowadzenie ich wiąże się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo. Dlatego trzeba pamiętać, że praca przy tego typu urządzeniach wymaga koncentracji. Przewożenie drewna może być jednak dobrym zajęciem dla osób z odpowiednimi kwalifikacjami. Wywózka drewna wciąż jest potrzebną czynnością, którą powinni zajmować się odpowiednio przygotowani do tego ludzie.

Interesuje Cię zdobycie odpowiednich kwalifikacji na operatora HDS? Koniecznie zapoznaj się z ofertą szkoleń firmy Urbanek na stronie: http://dzwignice.pl/

Written by Kierownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *