Podesty ruchome organizacja bezpiecznej pracy - Maszyny HDS

Podesty ruchome organizacja bezpiecznej pracy

Organizacja stanowiska pracy podestu ruchomego. Najczęstszym powodem występowania wypadków są przy obsłudze podestów ruchomych jest zagrożenie wynikające z porażenia prądem elektrycznym. Szczególnie dotyczy to wykonywania pracy w pobliżu linii energetycznych wysokiego napięcia.

Ponadto zagrożeniem prowadzącym do występowania wypadków są eksploatowane i konserwowane w sposób niewłaściwy instalacje ruchowym podestów. Podesty ruchome służą bowiem do wykonywania wszelkich prac na wysokości. Wykorzystuje się je w budownictwie, energetyce, przemyśle stoczniowym, montażu reklam, mycia okien czy konserwacji zieleni.

Najważniejsze zasady bezpieczeństwa przy podestach ruchomych to praca po zmroku, tylko i wyłącznie przy zapewnieniu oświetlenie dającego odpowiednią, dobrą widoczność. W przypadku opadów deszczu, śniegu lub gołoledzi a także w gęstej mgle, praca na podeście ruchomym jest zabroniona. Również takie zjawiska atmosferyczne jak burza czy wiatr o prędkości przekraczającej 10 metrów na sekundę, nie pozwala na pracę w bezpiecznych warunkach z powodu grubszych gałęzi, które podobnie jak cienkie pnie, poruszają się na wietrze. Bezpieczeństwo pracy zapewnia wymagane, obowiązkowe zamontowanie tablic, której treść określa wykonawcę montażu podestu roboczego z podanym imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu.

podruch2

Ponadto tablica powinna informować o obciążeniu pomostów, które jest dopuszczalne a także o dozwolonym obciążeniu konstrukcji ruchomego podestu. Nie wolno wychylać się oraz wykonywać gwałtownych ruchów. Zabronione jest przechodzenie z jednej platformy na drugą, sąsiednią. Nie wolno ich także ze sobą łączyć i przebywać większej ilości osób, niż ta, którą przewiduje producent.

Interesuje Cię praca jako operator podestu ruchomego? Koniecznie zapoznaj się z ofertą szkoleń organizowanych przez firmę dźwigową Urbanek na stronie http://dzwignice.pl/podesty-ruchome/

Written by Kierownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *