Ruchome podesty - Maszyny HDS

Ruchome podesty

Do wielu usług wysokościowych można wykorzystać tak zwane podesty ruchome. Są to specjalne urządzenia wysokościowe, które do obsługi wymagają specjalnych uprawnień. Ani nikt bez uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego nie może operować takim podnośnikiem ani na nim przebywać. Praca przy podestach ruchomych jest bardzo niebezpieczna i wymaga bardzo dużo uwagi jak i znajomości przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Dodatkowo bardzo ważne jest,  aby podesty ruchome były zabezpieczone w specjalne poręcze, które będą zabezpieczały osoby przebywające na nich przed wypadkiem.

Tego typu podesty, podnośniki wykorzystywane są w najróżniejszych dziedzinach. Często można je zobaczyć na budowach, gdzie służą, aby podawać materiały na wyższe partie, ale również są to sprzęty wykorzystywane na różnych magazynach jak i podczas usług. Można je zauważyć na przykład przy myciu dużych okiem, witryn szklanych, do których z zewnętrznej strony nie ma dojścia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i bardzo często wykorzystywane przez biurowce. W magazynach stosuje się najczęściej platformy ruchome bez barier do przenoszenia, podawania paczek, kartonów czy też różnego rodzaju produktów, a nie ludzi.

Jak widać jeden produkt, jedna maszyna a może znaleźć zastosowanie w bardzo wielu miejscach. Mówi się, że potrzeba jest Matką wynalazku i tak samo jest z ruchomymi platformami – wykorzystuje się je tam gdzie są potrzebne, a platformy ruchome mogą znaleźć na prawdę zastosowanie w wielu dziedzinach począwszy od budownictwa przez magazyn aż po sprzątanie.

 

Written by Kierownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *