Szkolenia operatorów urządzeń dźwigowych - Maszyny HDS

Szkolenia operatorów urządzeń dźwigowych

W budownictwie z racji tego, że wiele prac wykonuje się na wysokościach jest duże zapotrzebowanie na operatorów żurawi. Jest to praca niezwykle odpowiedzialna, ale też bardzo dobrze płatna. Zazwyczaj dana firma zatrudnia kogoś takiego i w ramach kontraktu operator dostaje zlecenie.

Jest to praca, która to może trwać nawet kilka miesięcy, aż do zakończenia inwestycji, a prace mogą być wykonywane na terenie całego kraju, jak i  zagranicą. Oczywistym jest, że obowiązują to pewne warunki, które to muszą być spełnione. Pomijając same umiejętności i najlepiej doświadczenie, potrzebne są także uprawnienia.

Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest tu kurs na operatorów żurawi ( dowiedź się więcej o kursach na stronie http://dzwignice.pl/zurawie-wiezowe/). W tym przypadku jednak należy określić o jaką konkretnie maszynę chodzi. Jest tak dlatego, iż przykładowe szkolenie na operatorów żurawi wieżowych jest znaczne droższe od kursu na operatora żurawi HDS. Tu cennik jest dość elastyczny, ponieważ wiele też zależy ile osób podejmuje się szkolenia. Im grupa jest większa, tym koszty na poszczególnych kursantów są tu mniejsze. Aby jednak przystąpić do takiego nauczania, trzeba okazać badania lekarskie. Ważne mogą się okazać badania psychotechniczne, badanie wzroku, a przy tym trzeba mieć ukończone 18 lat.

suw1111

Tańszy i nieco łatwiejszy okaże się kurs na hds. Wówczas to jest się zarówno operatorem, jak i kierowcą pojazdu wyposażonego w dźwig hydrauliczny. To podobnie jak w przypadku żurawi wieżowych praca, o którą się zabiega ponieważ urządzenie takie jest uniwersalne. Prace remontowe, budowlane, załadunek, rozładunek to przeznaczenie takiego pojazdu z HDS-em. Kurs przeprowadza zazwyczaj osoba desygnowana przez Urząd Dozoru Technicznego. Jeżeli chodzi o placówki organizujące takie szkolenia, to jest ich wiele i ze znalezieniem właściwej nie powinno być większego problemu.

Written by Kierownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *