Wykonywanie prac budowlanych - Maszyny HDS

Wykonywanie prac budowlanych

Bez ciężkiej maszynerii oraz odpowiedniego wyposażenia indywidualnego pracowników, nie byłoby możliwe zrealizowanie nawet podstawowej inwestycji budowlanej. Samo położenie drogi czy wyremontowanie trasy samochodowej, postawienie wiaduktu albo zbudowanie mostu, oznacza wielkie wydatki finansowe oraz wysiłki logistyczne.

To zaplanowanie z wyprzedzeniem odpowiedniego zaplecza technicznego niezbędnego dla późniejszej budowy jest jednym z najważniejszych etapów projektowania czy realizowania inwestycji. Sam już montaż żurawi może okazać się sporym wyzwaniem, albowiem dla każdego inwestora kluczowe jest, aby prace wykonać jak najszybciej. Tymczasem złe ulokowanie takiego żurawia względem późniejszych prac budowlanych może uniemożliwić jego wykorzystanie w pewnym zakresie prac bez konieczności jego demontażu i przestawienia w innym miejscu. Dla wykonawców oznaczałoby to konieczność wstrzymania się nawet na kilka dnia z dalszym realizowaniem planu budowy do momentu, aż montaż żurawi w nowym miejscu nie zostanie zakończony.

zurawie-wiezowe2

Teoretycznie rozwiązaniem problemu z takimi wielkimi konstrukcjami mogłyby być żurawie samojezdne i w pewnym zakresie faktycznie daje się je spotkać. Są szczególnie przydatne chociażby w pracach drogowych, które ze swojej natury postępują i wymagają dość częstego przestawiania sprzętu w nowe miejsce. Przy pracach drogowych jednak żurawie samojezdne rzadko kiedy są wykorzystywane do przenoszenia bardzo ciężkich i wielkogabarytowych ładunków, gdyż takie po prostu się nie pojawiają na placu budowy. Zupełnie inaczej jest przy stawianiu chociażby wieżowców, przy powstaniu których niezbędna jest asysta stacjonarnych i bardzo dużych żurawi, ze względu na rozmiar i masę przenoszonych ładunków. Dowiedź się więcej o montażu żurawi na stronie http://dzwignice.pl/serwis-urzadzen-dzwigowych/zurawie-wiezowe/

Written by Kierownik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *